Kniha Kateřiny Tučkové vyšla v USA

Cenami ověnčený román Kateřiny Tučkové vypráví o osudu jedné ženy a o hledání odpuštění v rozpolceném poválečném světě. Je to autorčina první kniha v anglickém překladu, o který se postarala Véronique Firkusny. České centrum New York Vám v nadcházejících týdnech nabídne několik akcí zaměřených na tento významný román!

Dechberoucí román Kateřiny Tučkové Gerta (v českém originále Vyhnání Gerty Schirch) se odehrává přes několik desetiletí a osvětluje zanedbávanou kapitolu české historie. Kapitolu vyloučení, předsudků, sdíleného studu a osobní viny líčí Tučková prostřednictvím charismatické ženy, jejíž odvaha se dotkne všech v jejím okolí. Obzvlášť pak dcery, kterou milovala a chránila, za kterou bojovala, o kterou nakonec inspirovala. 

Kateřina Tučková je spisovatelka, dramatička, publicistka, historička umění a kurátorka výstav. Je nositelkou cen Magnesia Litera, Ceny Josefa Škvoreckého a Český bestseller, v roce 2017 jí byla Ústavem pro studium totalitních režimů udělena Cena za svobodu, demokracii a lidská práva. V zahraničí byla oceněna literární cenou Premio Libro d’Europa udělovanou festivalem v italském Salernu. Její knihy se překládají do šestnácti jazyků. Více se dozvíte na jejím webu: www.katerina-tuckova.cz/.


Véronique Firkusny se narodila ve Švýcarsky českým rodičům, pianistovi Rudolfu Firkušnému a jeho ženě Tatianě. Vyrostla ve tříjazyčné, hudebně založené domácnosti, čímž se v ní probudila celoživotní vášeň pro jazyk, literaturu a hudbu. Překládá převážně z češtiny do angličtiny, naposledy román Daniely Hodrové A Kingdom of Souls, společně s Elenou Sokol. Společně dokončují i další dílo Hodrové, Puppets. Véronique Firkusny je výkonná ředitelka Uměleckého programu Avery Fisher při Lincoln Center a cvičí operní pěvce v české dikci. Studovala italskou literaturu na Barnard College a bydlí v New Yorku.


Czech Next Wave - EP8: Kateřina Tučková

Čt 18. 02. 2021
  • Literatura

Mohlo by vás zajímat

3. 3. Články
Lumír včelaří: sladká a poučná kniha oblíbené české ilustrátorky míří i k americkým dětem

Lumír včelaří: sladká a poučná kniha oblíbené české ilustrátorky míří i k americkým dětem

Kam se hrabe spánek! Všichni víme, že nejsladší je soudek medu. Zeptejte se Lumíra! Americké nakladatelství vydalo o...

25. 2. Články
80 let od cesty Martinů z Evropy do Ameriky

80 let od cesty Martinů z Evropy do Ameriky

V těchto týdnech připravuje České centrum v New Yorku a Institut Martinů v Praze, v čele s Alešem Březinou, programy ...

23. 2. Články
České centrum New York slaví úspěch s Loosem

České centrum New York slaví úspěch s Loosem

České centrum New York zaznamenalo velký úspěch na mediálním poli ve Spojených státech.