Online křest nové knihy Petra Síse "Nicky & Vera" v New Yorku

Ne 24. 01. 2021 13:00 Online událost

Připojte se s námi k virtuálnímu křtu nové knihy Petra Síse - Nicky & Vera: A Quiet Hero of the Holocaust and the Children He Rescued.

Oslavte s námi vydání knihy Nicky & Vera s autorem a ilustrátorem Petrem Sísem, který svou nejnovější knihu představí a odpoví na otázky diváků během živého přenosu!

Křest zahájí ředitel Českého centra New York, Miroslav Konvalina, v neděli 24. ledna v 13:00 EST prostřednictvím Crowdcastu!

Petr Sís je mezinárodně uznávaný ilustrátor, spisovatel a filmař. Narodil se v Brně a studoval na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze a na Royal College of Art v Londýně. Jeho knihy Starry Messenger: Galileo GalileiTibet Through the Red Box, and The Wall: Growing Up Behind the Iron Curtain mu přinesly ocenění Americké knihovnické asociace Caldecott Honor Books. The Wall: Growing Up Behind the Iron Curtain navíc získala cenu Robert F. Sibert Medal pro významnou informativní knihu pro mladé čtenáře. Sedm jeho knih se objevilo na seznamu nejlepších ilustrovaných knih publikovaným The New York Times. 

Petr Sís se stal prvním ilustrátorem dětských knih, kterému bylo uděleno prestižní MacArthur Fellowship. V roce 2012 obržel cenu Hanse Christiana Andersena za celoživotní dílo - tato cena je nejvyšším mezinárodním oceněním v oblasti knih pro děti. Petr Sís žije ve městě Irvington, New York.

11. 1. Články

Nová kniha Petra Síse: "Nicky & Vera: A Quiet Hero of the Holocaust and the Children He Rescued"

Tři virtuální akce připravily při příležitosti vydání nové knihy Petra Síse knihkupectví v New Yorku, Houstonu, TX, a...

Informace o události

  • Název události: Online křest nové knihy Petra Síse "Nicky & Vera" v New Yorku
  • Datum: Ne 24. 01. 2021
  • Čas: 13:00
  • Adresa: Online událost
  • Organizátor: Books of Wonder and Czech Center New York

Podobné události