Pilsner Jazz Band zahraje z Loosových interiérů v Plzni

26. 02. 2021 Online událost

Zveme Vás na koncert z jednoho z plzeňských Loosových interiérů, konkrétně z bytu rodiny Voglových na Klatovské 12, kde zahraje místní Pilsner Jazz Band.

V pátek 26. února ve 20 hodin ET

Záznam koncertu si můžete pustit níže

Multimediální výstava Loos and Pilsen byla 21. ledna úspěšně zahájena v Českém centru New York a nyní představí doprovodný program ve formě online koncertu Pilsner Jazz Bandu z interiéru Adolfa Loose v Plzni. 

Následovat bude hlavní doprovodná akce, kterou je česko-rakousko-americká odborná online konference Loos: Hledání prostoru moderního života. Konference se bude zabývat jak historickými transatlantickými architektonickými souvislostmi, tak i implikacemi do současnosti. 

Pilsner Jazz Band

Pilsner Jazz Band si za dvanáct let své existence stačil vydobýt své místo v oblasti českého swingu. Tento osmičlenný plzeňský orchestr se soustředí právě na "zlatou éru" jazzu, tedy swing, ale pro pestrost nechybí v repertoáru dixieland, boogie-woogie, blues nebo standardy latin-jazzu. Je pravidelně zván na české i zahraniční festivaly, ale vystupuje často i na běžných koncertech, svatbách, firemních akcích, oslavách a při dalších příležitostech. Právě díky širokému repertoáru si každý vybere to své - od starých dixielandů neworleánských ulic, přes hity newyorkských tančírem Glenna Millera nebo Duke Ellingtona, po skladby desetiletí neprávem opomíjené. Sedmi instrumentalisty v klasickém obsazení doprovázená zpěvačka oslovuje anglicky i česky zpívanými skladbami. PJB natočil již čtyři alba: Old Jazz With New Face (2010), All of Us (2012), Happy Swingin' (2015) a Live at the Kennedy Center (2020).

  • Na americké straně projekt podporují české zastupitelské úřady v NY, ve Washingtonu i v Chicagu, CzechTourism, Austrian Cultural Forum New York a řada osobností z akademické sféry a architektury.
  • Projekt vzniká za spolupráce se Západočeskou galerií v Plzni (pod autorským vedením Petra Domanického), s městem Plzeň, která se kdysi rozhodla Loose přijmout do své historie a s Rakouským forem v New Yorku.

Více o výstavě Loos a Plzeň

Loos a Plzeň

21. 01. 2021 26. 05. 2021
  • Architektura
  • Design

Konference: Adolf Loos - hledání prostoru mod...

Čt 04. 03. 2021
  • Architektura
  • Design
Partneři této události

Informace o události

  • Název události: Pilsner Jazz Band zahraje z Loosových interiérů v Plzni
  • Datum: 26. 02. 2021
  • Adresa: Online událost

Podobné události