Video Journal 4: Rozhovor s Charlottou Kotík

20. 10. 2020 31. 10. 2020 Online událost

Ve čtvrtém vydání Video Journalu Českého Centra New York náš host kurátorka Charlotta Kotík mluví o jejím nedávném výstavním projektu. V tomto díle se také setkáme s ředitelem CCNY Miroslavem Konvalinou a seznámíme se výběrem našeho aktuálního programu, jako je nadcházející Janáčův koncert studentů Mannes School of Music, Art Talk o Kupkovi, Kolářovi a Jetelové kurátorky Mileny Kalinovské a další. Moderuje Anna Eva Kotyza.

Podívejte se na Video Journal a výběr akcí z našeho programu:

  • Janáčkův koncert by Mannes School of Music
  • Art Talk kurátorky Mileny Kalinovské 
  • Lístek do Nového světa 
  • Povídky z doby korony

Hostem našeho čtvrtého vydání Video Journalu je česko-americká kurátorka Charlotta Kotík, která hovoří o svých zájmech v umění a kultuře a o svém nedávném kurátorském projektu, výstavě Artists as Activists v Národním českém a slovenském muzeu a knihovně v Cedar Rapids v Iowě. Celý rozhovor bude si můžete pustit níže.

Celý exkluzivní rozhovor s Charlottou Kotík:

"Je třeba nalézt rovnováhu, v tom co je možné a co už není, rozlišit sny a realitu,"

Charlotta Kotík

Charlotta Kotík je historička umění, kritička a kurátorka zaměřená na současné umění a jeho provázanost s minulostí, přítomností a budoucností. Její práce je ovlivněna zkušenostmi ze života v různých politických systémech přitahují ji umělci, jejichž díla odrážejí jejich společenskou a politickou realitu. Ačkoli se zabývá hlavně umělci ve Spojených státech a v České republice, její zájmy sahají daleko za hranice těchto zemí, zabývá se nepřeberným množstvím tvůrčích přístupů etablovaných i začínajících umělců celosvětově. Žije v Brooklynu v New Yorku.

Další díly Video Journalu

Informace o události

  • Název události: Video Journal 4: Rozhovor s Charlottou Kotík
  • Datum: 20. 10. 2020 31. 10. 2020
  • Adresa: Online událost

Podobné události